Lavabo giderleriyle ilgili olarak yaşanabilecek en önemli problemlerin başında lavabo tıkanıklığı durumları gelmektedir. Lavabo tıkanıklığı açma işlemleri doğru yöntemler uygulanarak pratik bir şekilde yapılmalıdır. Yanlış uygulanan lavabo acma yöntemleri, gider borularının zarar görerek uzun dönemde borularda çatlakların oluşmasına yol açabilmektedir.

Gider açma sürecinde uygulanan yöntemlerin başında kimyasal açıcıların kullanılması gelmektedir. Genellikle, gider borularının dayanıklılığına uygun olmayan kimyasallar tıkanıklık açma sürecinde kullanılmaktadır. Bu durum, boruların kimyasalla temas etmesiyle birlikte zarar görmesine neden olmaktadır. Çoğu zaman, kimyasal kullanılmasıyla da tuvalet açma işlemlerinde başarı elde edilememektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma İşlemlerinde Sorun Neden Kaynaklanır?

Lavabo giderlerinin tıkanmasına yol açan çok sayıda unsur bulunmaktadır. Bunların başında; kağıt peçete atıklarının birikmesi, boruların paslanması ve farklı cisimlerin borularda sıkışması örnek olarak gösterilebilir. Tıkanıklığa yol açan cismin belirlenmesi, sorunu çözmede uygulanacak yöntemin belirlenmesi adına oldukça önemlidir.

Lavabo tıkanıklığı açma işlemlerinde özel robot kollu cihazlar tercih edilmelidir. Cihaz sayesinde, tıkanıklığın neden kaynaklandığı tespit edilebilmekte ve tıkanıklığa neden olan cisim, makineyle parçalanabilmektedir. Makinenin ucuna takılan çelik başlıklı aparat, tıkanıklığa neden olan cismi parçalayarak tıkanıklığı ortadan kaldırmaktadır.

Bazı durumlarda tıkanıklığın boyutu çok daha büyük olabilmektedir. Böyle durumlarda ufak çaplı kırma işlemleri yapılarak tıkanıklık giderilmektedir. Kırma işlemlerinde de kameralı makine kullanılması önemlidir çünkü yanlış bölgelerin kırılması, gereksiz maliyetlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Tuvalet Gider Açma İşlemlerinde Uzman Firma Seçiminin Önemi

Kameralı cihaz kullanılarak tıkanıklık tespiti yapmak, tıkanıklığın hangi noktadan itibaren başladığını tespit etmek adına önemlidir. Bilindiği gibi, tıkanıklık tespitinde cihaz kullanılmadığında, tıkanıklığın tespiti için giderin bulunduğu alan tamamen kırılmaktadır. Bu durum, gereksiz kırma işlemleri sonucunda fayansların hasar görmesine neden olmaktadır.

Kameralı cihaz sayesinde yapılan tespitler hem düşük maliyetlidir hem de kısa sürede çözüm sağlamaktadır. Hangi ekipman kullanılırsa kullanılsın Tıkalı gider açma işlemlerinde profesyonel bir firmadan destek almak gerekmektedir. Çünkü firma tecrübesi ve donanımı sayesinde, en zorlu tıkanma problemleri kolaylıkla çözüme ulaştırılabilmektedir.

Lavabo tıkanıklığı açma işlemlerinde Efsane Tesisat hizmetlerini deneyimleyebilirsiniz. Efsane Tesisat, özel robot kollu cihazları kullanarak tıkanıkları ortadan kaldırmaktadır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma
HEMEN ARA