Klozetler, yapısı gereği oldukça hassas düzenekten oluşan teçhizatlardır. Bu nedenle, kullanım yoğunluğuna bağlı olarak zamanla bazı hasarların oluşması muhtemeldir. Klozette meydana gelen sorunlarda iyi bir sifon tamircisi bularak sorunu çözmek mümkündür. Klozetlerde görülen problemlerin çoğu sifon, iç aksam ya da ara musluklarda görüldüğü için pek çok sorunun çözümünde parça değişimine ihtiyaç duyulmaktadır.

Klozet sisteminin hatasız bir şekilde kullanılabilmesi için sistemde yer alan tüm parçaların çalışır vaziyette olması gerekmektedir. Zaman zaman parçalarda meydana gelen sorunlar, klozetin belli başlı yerlerinden su sızıntısının oluşmasına neden olabilmektedir. Böyle durumlarda, klozet, mevcut işlevini yerine getirebilse de gereksiz su israfı gerçekleşmektedir.

Sifon Tamircisi Sorunu Nasıl Çözer?

Klozet tamirinde parça değişimine ihtiyaç duyuluyorsa klozete uygun bir parça kullanılması son derece önemlidir. Bazı durumlarda sırf maliyeti azalttığı gerekçesiyle kalitesiz parça kullanıldığı görülmektedir. İyi bir sifon tamircisi onarımın kaliteli olması için, ortalamanın üzerinde bir kaliteye sahip parçalar kullanmalıdır. 

Parça değişiminin yanı sıra, bazı durumlarda klozetin yanlış bir şekilde monte edilmiş olması da birtakım sorunlara neden olmaktadır. Montaj sırasında zemindeki eğim dikkate alınmadan işlem yapıldığında, klozet, eğimli bir şekilde zemine yerleştirilmektedir. Bu durum, zamanla klozette çatlama ya da kırılmaların meydana gelmesine yol açmaktadır. Klozet tamiri sırasında çatlak ya da kırıkların kaliteli dolgu malzemesi ile giderilmesi gerekmektedir.

Klozet Arızaları Genel Olarak Nelerdir?

Bir klozette karşılaşılan çok sayıda hasar durumu bulunmaktadır. Bunlardan en sık karşılaşılanları arasında, klozetin alttan su kaçırması sorunu bulunmaktadır. Klozet gövdesinin, pimaş boruya ya da eksantriğe doğru şekilde yerleştirilmediğinde su sızması sorunu gündeme gelmektedir. Arada oluşan boşluk, suyun borulardan tam olarak geçmesini önlemektedir.

Yine sıklıkla karşılaşılan sorunlardan bir diğeri de sifondan ses gelmesi sorunudur. Şamandırada bulunan contanın bazı nedenlerle hasar görmesi muhtemeldir. Böyle durumlarda su akışı, eski haline göre azalmaktadır. Normal şartlarda şebeke suyunun hızlı bir şekilde gelirken, hasarlı kısımda yavaşlamasıyla da ses oluşmaktadır.

Taharet muslukları da sorun yaşanan önemli parçalar arasında yer almaktadır. Taharet musluğunun sıklıkla kullanımı sonucunda contada hasar oluşabilmektedir. Hasar sonucunda da contanın suyu kesme özelliği eskisi gibi gerçekleşmemektedir. Bu durumda taharet musluğunun ya da contanın değiştirilmesi gerekmektedir. Efsane Tesisat, kaliteli bir sifon tamircisi ihtiyacını fazlası ile karşılamaktadır. Klozet onarımı için Efsane Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz.

Sifon Tamircisi
HEMEN ARA