Atık suların kanalizasyonda birikmesi sonucunda ciddi sorunlara yol açabilen tıkanıklıklar meydana gelebilmektedir. Vidanjör hizmeti de çamur ve sıvı atıkların büyük çaplı giderlerde birikmesi sonucunda meydana gelen tıkanmayı gideren bir hizmettir. Vidanjör aracı, kirli suyu kendi tankerine pompa aracılığıyla depolayan ve istenilen yere nakledilmesini sağlayan özel bir araçtır. Atık su, tankerin deposuna biriktirilerek nakledilmektedir.

Bu sayede tıkalı kanalizasyon giderleri temizlenerek su akışı eski haline getirilmektedir. Tıkalı kanalizasyonların vidanjör aracılığıyla açılmaması pek çok sorunu beraberinde getirmektedir. Tıkalı kanallarla; sanayi, restoran, büyük alışveriş merkezleri, inşaat alanları ve depolarda sıklıkla karşılaşılmaktadır. Tıkalı kanalların mevcut durumu, özel ekipmanlarla tespit edilerek tıkanıklık açma çalışmalarına vakit kaybetmeden başlanmalıdır.

Vidanjör Hizmeti Neden Gerekli?

Özel vidanjör hizmetleri ile tıkalı giderler pratik bir şekilde açılmaktadır. Gideri tıkayan çamur ve diğer atık maddeler, yüksek basınçlı su ile temizlenmektedir. Kuka araçları, tıkalı giderleri açmak için gerekli olan teknik donanım sahip olan araçlardır. Tıkalı giderlere kuka araçları ile müdahale edilerek tıkanıklık sorunu çözüme ulaştırılmaktadır.

Kanalizasyon altyapısı yeterli olmayan bölgelerde vidanjör hizmetleri hayati bir öneme sahiptir. Kuka araçları sahip oldukları güçlü vakumlama sistemi sayesinde en zorlu atıkları pratik bir şekilde parçalayarak tıkanıkları çözüme ulaştırmaktadır.

Gider tıkanıklıkları uzun süre açılmazsa çok ciddi taşkınlar meydana gelebilmektedir. Vidanjör, tıkalı alana verdiği basınçlı su sayesinde yapıya herhangi bir zarar vermeden tıkanıklığın giderilmesini sağlamaktadır. Kanalizasyon ve rögar tıkanıkları aynı zamanda pis koku oluşmasına da neden olmaktadır.

Vidanjör Çalışmaları Sırasında Kırma Ya da Kazma İşlemleri Yapılır mı?

Normal şartlarda vidanjörün kullanımı sırasında kazma ya da herhangi bir kırma işine ihtiyaç duyulmamaktadır. Vidanjör aracılığıyla tıkanıklığın olduğu yere boru aracılığıyla ulaşılmaktadır. Tıkanıklık yaşanan kanal ya da rögara basınçlı su verilerek tıkanıklığın giderilmesi sağlanmaktadır. Tıkanıklık yaşanan alana basınçlı su verildikten sonra, alanda biriken suyun tamamen çekilmesi da gerekmektedir.

Vidanjör de sahip olduğu pompa sayesinde, alanda biriken suyu çekmektedir. Yağmur suları, sel suları ve atık sular vidanjör yardımı ile çekilmekte ve kanal tıkanıklıkları başta olmak üzere; rögar sorunları, foseptik ve kanalizasyon tıkanıkları da kısa sürede giderilmektedir. Kaliteli bir vidanjör hizmeti için Efsane Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz.

Vidanjör Hizmeti
HEMEN ARA