Su kaçağı tespiti günümüzün gelişmiş teknolojisi sayesinde eskiden olduğu gibi problem olmaktan çıkmıştır. Eskiden şüphe ve tahminlere dayalı su kaçağı bulma işlemi çoğunlukla başarısızlıkla sonuçlanırken günümüzde başarısızlık oranı elektronik dinleme cihazları ve termal kameralar sayesinde oldukça düşmüştür.

Cihazla su kaçağı tespiti – Cihazla su kaçağı bulma – Kesin Sonuç

Su kaçağı günlük hayatta hepimizin evlerinde başımıza gelebilecek sorunlardan bir tanesidir. En yeni evlerde bile 1 ay sonra gözükebilir. Aşırı ısınan su anlık bir tepkimeyle sıcak su borularında kılcal kopmalara delinmelere sebep olabilir hiç farkında bile olmayız fakat bütün evimize zarar verebilir.

Su kaçağı ciddi bir problemdir. Evinizin beton yapısına zarar vererek deforme olmasına neden olur. Bu durum binalarınızın güçsüz bir hale gelmesine neden olur. Su kaçağını önceden tespit etmek önemlidir. Erken teşhis ile ileride yaşayacağınız büyük problemleri engeller. Evinizde su kaçağı var mı yok mu bilmiyorsanız ve aklınızda soru işaretleri kalmasını istemiyorsanız 6 aylık veya 1 yıllık rutin kontroller yaptırabilirsiniz. Bu şekilde kafanız rahat olur ayrıca evinizin deforme olmasını önlemiş olursunuz.

Kırmadan su kaçağı tespiti – Noktasal su kaçağı bulma- Kesin Sonuç

Su kaçağı tespiti bu iş için üretilen özel cihazlar ile yapılmaktadır. Evinizde gözle görünür şekilde su kaçağını görmeniz ve anlamanız zor olabilir. Bazen hiç bir şekilde anlamaya bilirsiniz fakat 6 aylık rutin kontroller yaptırırsanız bu sayede erken teşhis ederek bir çok büyük sıkıntının önüne geçmiş olacaksınız.

Su kaçağı tespiti iki yöntemle yapılmaktadır. Su kaçağının durumuna göre seçilen bu yöntemlerden ilki dinleme yoluyla su kaçağının olduğu yerde oluşan tıslama sesini dinleme cihazıyla takip ederek kaçağın oluştuğu yere ulaşmaktır. İkinci metot ise termal kamera ile su kaçağının oluşturduğu ısı farklarını takip ederek kaçak noktasına ulaşmaktır. Her iki yöntemde de su kaçağı bulma noktasal olarak yapıldığından minimum kırma ile su kaçağı tamiri hızlı ve temiz olarak gerçekleşmiş olur.

Firmamız su kaçağı tamiratı sırasında mecburen kırılan fayans ve çinileri de aslına en uygun benzerleriyle değiştirerek ortamı kullanılır hale getirip işi teslim etmektedir. Kısaca su kaçağı tamiri işini size başka sorun bırakmadan tam anlamıyla yapmaktayız.

Termal kameralı su kaçağı arama

Efsane tesisat olarak bu güne kadar 1000’lerce su kaçağı tespiti yaptık. Evinizin yeni yapılması veya tesisat borularının çok sağlam olmasına hiç bir zaman güvenmeyin misal olarak yaptığımız 1000 işten 400 tanesi henüz daha yeni yapılmış evlerdi. Sıcak su öyle bir şeydir ki en yeni ve en kaliteleri boruların bile eriyip sızıntı yapmasına sebep olabilir. Evlerde dikkat edilmesi gereken en ciddi konulardan bir tanesi budur. Çünkü beton yapınızın, duvar yapılarınızın eskimesine ve çürümesine sebep olur, evinizin yapısını bozmaya yol açar. Kolay kırılır, kolay yıkılmalara sebep olabilir. Hiç bir probleminiz olmasa bile 6 ayda bir kez rutin olarak evinizi kontrol ettirmeniz uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Efsane tesisat olarak İstanbul için tüm bölgelere servislerimiz mevcuttur. Son teknoloji cihazlarımızla arıza tespitini en kısa sürede yaparak size sonuçları iletiyoruz. Yapılması uygulanması gereken çözümü size sunuyor ve yapıyoruz. Uzman kadromuz ile yılların verdiği tecrübeler vasıtası ile size en iyi hizmeti vermek için elimizden gelen her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

Siz müşterilerimize 7/24 hizmet veren çağrı merkezimize bildirimde bulunduğunuz andan itibaren konumunuza en yakın servisimize bilgi verilerek sizlere en kısa sürede erişilmektedir. Tam donanımlı servis aracımızla uzman teknisyenimiz su kaçağının bulunduğu bölgenin zarar verdiği bölge üzerinden ön bulgu sonrasında; su kaçağı tespit aleti ile kaçak olan bölgede su kaçağı tespiti yapılmaya başlanır. Çoklukla 5-10 dakika civarında süren bu işlem hemen peşinden su kaçağının olduğu bölge saptanır ve onayınız sonrasında kırma işlemi gerçekleştirilir. Kırma işlemimiz maksimum bir fayans büyüklüğünde olacağından dolayı bu işlem oldukça kısa sürerek kaçak olan boruya erişilir. Su kaçağı olan bölge onayınız doğrultusunda uzman teknisyenimiz tarafından onarılır. Başka kaçak olup olmadığı, onarılan bölgenin kontrolü kısa bir müddette yapıldıktan sonra, yeniden onayınız doğrultusunda kırılan bölgeye kapatıcı madde uygulanır.

Her şeyden önce güler yüzlü olmak ilk prensibimizdir. İşten daha önemli olan insan ilişkilerimizdir. Müşterimizin yaptığımız işlerden ve bizden memnun olması bizim için ilk önceliktir.

Bir kısacık su kaçağı tespiti ve onarımı hikayesi

Altta cihazla su kaçağı tespitini bu konudaki tecrübelerimizde katkısıyla, cihazla ne kadar kısa sürede, ne kadar temiz şekilde ve ne kadar yüksek doğrulukla yaptığımızın kısa bir hikayesini 3 adımda, resimlerle anlatıyoruz. Cihazla su kaçağının en önemli özelliği ise gereksiz kırıp dökmeler olmadığından tamirat minimum masrafla tamamlanmaktadır.

Su kaçağı tespitinin 1. adımı: Su kaçağının olduğu alanda gerekli ön çalışmalar yapılarak olası bölgeler, cihazla su kaçağının oluşturduğu sesi dinleyerek kaçağın kaynağına ulaşmak amacıyla zemin dinlenerek taranır. Az miktarda gerçekleşen kaçaklarda taramak için yeteli ses olmayacağından, şebeke girişi su şebekesinden ayrılıp bir pompa vasıtasıyla dahili tesisattaki basınç yükseltilerek kaçağın ses çıkartması sağlanır. Kaçağın olduğu nokta yeri konusunda kesin karar verilip kırmaya başlamak için o yer işaretlenir.

Su kaçağı tespitinin 2. adımı: İşaretlenen yer kırılıp açılınca tespitin ne kadar doğru yapıldığı ortaya çıkıyor. Konutun su girişi şebekeden kesilerek tamirat için hazırlıklara geçiliyor.

Su Kaçağı Tamiratı

Su kaçağı tespitinin 3. son adımı: Su kaçağına sebep tesisatın tamiratını gerçekleştirecek kadar alan açılarak tesisat boruları yenileriyle değiştirilip, kırılan yerdeki çini veya fayanslar orijinalleri veya benzerleriyle değiştirilerek tamirat işlemi en ekonomik şekilde sonlandırılıyor.

İstanbul içerisindeki tüm bölgelere 7/24 hizmet vermekteyiz.

Bizleri arayarak Arıza Kaydı oluşturmak için hemen tıklayın.

Bize whatsapp üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Arıza Hattı İçin Alttaki Resme Tıklayın

Verdiğimiz hizmetlerden bazıları

Bahçelievler Robotla kanal tıkanıklığı açma,

Bahçelievler Lavabo bataryası değişimi,

Bahçelievler Su Tesisatçısı,

Bahçelievler Eviye bataryası değişimi,

Bahçelievler musluk değişimi,

Bahçelievler Fotoselli musluk montajı,

Bahçelievler Fotoselli pisuar montajı,

Bahçelievler musluk tamiri,

Bahçelievler Pisuar değişimi,

Bahçelievler Taharet musluğu değişimi,

Bahçelievler Ara musluk değişimi,

Bahçelievler Vana değişimi,

Bahçelievler Basınç regülatörü takma,

Bahçelievler Su saati değişimi,

Bahçelievler klozet değiştirme,

Bahçelievler Klozet tamiri,

Bahçelievler Klozet iç takım değiştirme,

Bahçelievler Bahçelievler lavabo tıkanıklığı açma,

Bahçelievler Gider tıkanıklığı açma,

Bahçelievler Gider temizliği,

Bahçelievler ocak bağlantısı,

Bahçelievler Bulaşık makinesi bağlantısı,

Bahçelievler Çamaşır makinesi bağlantısı,

Bahçelievler Su sızıntısı,

Bahçelievler cihazla su kaçağı tespiti,

Bahçelievler Kırmadan su kaçağı bulma,

Bahçelievler noktasal su kaçağı bulma,

Bahçelievler Kameralı tıkanıklık açma,

Bahçelievler doğalgaz tesisatı,

Bahçelievler kombi montajı,

Bahçelievler Çift yönlü petek temizliği petek temizleme,

Bahçelievler Bakır boru tesisatı,

Bahçelievler bakır boru kaynağı,

Bahçelievler Rrögar tıkanıklığı açma,

Bahçelievler Kanal görüntüleme,

Bahçelievler kanalizasyon tıkanıklığı açma,

Bahçelievler Kırmadan pimaş tıkanıklığı açma,

Bahçelievler Pimaş yıkama, boru tıkanıklığı,

Bahçelievler Logar tıkanıklığı açma,

Bahçelievler çatı yağmur oluğu bakımı,

Bahçelievler Sanayi tipi havalandırma tesisatları,

Bahçelievler sanayi tipi soğutma tesisatı,

Bahçelievler Sıcak su tesisatı,

Bahçelievler Su Tesisatçısı soğuk su tesisatı

Bahçelievler yangın tesisatı,

Bahçelievler Bahçe sulama tesisatı,

Bahçelievler Pis su tesisatı,

Bahçelievler Atık su tesisatı,

Bahçelievler Gider kokusu giderme

Ve benzer sıhhi tesisat arızalarında Bahçelievler bölgesine profesyonel ekibimiz ile servis hizmeti vermekteyiz.

Su tesisat işleri çalışmaları


Tıkanıklık açma konusunda da modern cihazlarla kırmadan noktasal tespit yapıyoruz. Önceden bilgilenmek adına kamaralı tıkanıklık açma yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

HEMEN ARA